• Kvalitet och säkerhet

    Vi säkerställer att de metoder vi använder oss av vid våra mikrobiologiska analyser håller högsta möjliga kvalitet.
    +Read More

  • Noggrannhet

    Samtliga utrustningar är validerade och vi utför kalibreringar och rekvalificeringar regelbundet.
    +Read More

  • Expertis

    Med lång erfarenhet och stor kunskap ger vi Er fullt stöd inom mikrobiologisk kvalitetskontroll.
    +Read More
  • 1
  • 2
  • 3
  • Adress/Telefon
  • Kontaktpersoner
  • Hitta hit
Besök- och leveransadress

PharmaControl MQL AB
Virdings Allé 2 (via vakten Rapsgatan 7)
754 50 Uppsala

Fakturaadress

PharmaControl MQL AB
Fack 4500
Box 226
751 04 Uppsala

Telefon

Växel: 018 - 430 22 00

E-post

info@pharmacontrol.se

Postadress

PharmaControl MQL AB
Virdings Allé 2
754 50 Uppsala

Administration

lisa

Lisa Lundkvist
Managing Director
Tel: 018 - 430 22 02
lisa.lundkvist@pharmacontrol.se

 

Hartmut

Hartmut Bergström
Controller, Ekonomi Administration
Tel: 018 – 430 22 00
hartmut.bergstrom@pharmacontrol.se

 
 
 

Quality Assurance

Anita

Anita Ahlzen
Chef Quality Assurance, mikrobiolog
Tel: 018 - 430 22 03
anita.ahlzen@pharmacontrol.se

 
image

Ulla Lindquist
QA, mikrobiolog
Tel: 018 - 430 22 06
ulla.lindquist@pharmacontrol.se

 
AnneLouise

Ann-Louise Blomberg
QA
Tel: 018 - 430 22 39
ann-louise.blomberg@pharmacontrol.se

 
 

Mikrobiologisk support

Mikaela

Mikaela Glader
Chef, Mikrobiologisk Support
Mikrobiolog
Tel: 018 - 430 22 07
mikaela.glader@pharmacontrol.se

 
Anette

Anette Andersson
Laboratorieingenjör, mikrobiolog
Tel: 018 – 430 22 29
anette.andersson@pharmacontrol.se

 

Hans-Olof

Hans-Olof Nilsson
Laboratorieingenjör, mikrobiolog
Tel: 018 - 430 22 09
hans-olof.nilsson@pharmacontrol.se

 

Quality Control

 
marianne

Marianne Boysen
Chef QC, mikrobiolog
Tel: 018 - 430 22 08
marianne.boysen@pharmacontrol.se

 

 
Alex

Alexander Auerbach
Laboratorietekniker
Tel: 018 - 430 22 04
alexander.auerbach@pharmacontrol.se

 

Richard liten

Richard Hagelin
Laboratorieingenjör
Tel: 018 - 430 22 04
richard.hagelin@pharmacontrol.se

 

Christopher

Christopher Hjelmaeus
Laboratorietekniker
Tel: 018 - 430 22 04
christopher.hjelmaeus@pharmacontrol.se

 

Charlotta

Charlotta Jakobsson
Laboratorieingenjör
Tel: 018 - 430 22 04
charlotta.jakobsson@pharmacontrol.se

 

image

Lis-Marie Lundgren
Laboratorieingenjör
Tel: 018 - 430 22 04
lis-marie.lundgren@pharmacontrol.se

 

Jennifer

Jennifer Pavlovic
Laboratorietekniker
Tel: 018 - 430 22 04
jennifer.pavlovic@pharmacontrol.se

 

Soudabeh

Soudabeh Soltani
Laboratorieingenjör
Tel: 018 - 430 22 04
soudabeh.soltani@pharmacontrol.se

 

Maria

Maria Lindqvist
Laboratorieingenjör
Tel: 018 - 430 22 04
maria.lindqvist@pharmacontrol.se

Vägbeskrivning


Visa större karta